כדורי הרגעה ללא מרשם / טבעיים

תופעה חובקת עולם

בד בבד עם העלייה בשכיחות המתח והדאגה בחברה בת ימינו, כך עולה מספר הנשים והגברים ברחבי העולם וקונים כדורי הרגעה להקלה על מצבם. בישראל מטבע הדברים המצב הביטחוני משפיע גם על צריכת כדורי הרגעה שנחשבת לגבוהה ביחס לארצות אחרות ורשתות השיווק מדווחים על עלייה תלולה בקניית כדורי הרגעה בתקופות עם מתח ביטחוני.כדורי הרגעה טבעיים

כדורי הרגעה טבעיים לעומת כדורי מרשם

באופן מסורתי ניתן לחלק את כדורי ההרגעה לשלוש קבוצות: כדורי הרגעה טבעיים המבוססים על צמחים (למשל ולריאן או מליסיה רפואית), כדורי הרגעה הומיאופתים וכדורי הרגעה עם מרשם (למשל קלונקס וואבן).

בישראל ובעולם המערבי נפוצים יותר ויותר כדורי הרגעה ללא מרשם המכונים גם כדורי הרגעה טבעיים לצד כדורים ממשפחת הברביטורטים והבנזודיאזפינים המחייבים מרשם רופא.

מדוע כדורי הרגעה ללא מרשם?

הצד השלילי של כדורי הרגעה שאינם ממקור טבעי הוא תופעות הלוואי הרבות – כגון: נמנום, בלבול, האטת קצב הנשימה, פיתוח תלות פסיכולוגית ופיזיולוגית ועוד. כדורי הרגעה ללא מרשם (טבעיים) מכילים צמחים ו/או חומרים אחרים שמייצרים ההשפעות מרגיעות הדומות לכדורים המחייבים מרשם אם כי לרוב מדובר בתופעות קלות בהרבה.

כאן יש לסייג ולומר כי שימוש בכדורים ממקור טבעי אינה בהכרח אומרת שהם בטוחים לשימוש. שכן לחלק מכדורי ההרגעה ללא מרשם עשויה להיות השפעה חזקה ולכן יש להשתמש בהם באופן זהיר ומבוקר.

כדורי הרגעה טבעיים

השפעה מרגיעהכדורי הרגעה ללא מרשם

לצמחים רבים קיימת השפעה מרגיעה שעוצמתה קשורה לריכוז החומר הפעיל בצמח והמינון אותו צורך המשתמש. כמובן שהעצמה וההשפעה עשויים להיות שונים מאוד מאדם לאדם. יש לציין כי בשל השפעתם המרגיעה ותחושת האופוריה שהם גורמים ישנם צרכנים שאינם סובלים מתופעות של חרדה וצורכים אותם לשם הנאה.

אופן הצריכה

ניתן להשתמש בכדורי הרגעה טבעיים בצורות רבות, כגון עישון של עשבים או תערובות עשבים וצמחים מרגיעים שניתן להוסיף לתה ועוד. למרבית עשבי התיבול הללו יש אפקט מרגיע קל יחסית. עם זאת, ידועים צמחים עם השפעה חזקה יותר כמו קראטום (Kratom ) שנכון להיום אסור לשימוש בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error

שתפו חבר או חברה