אשה מטפטפת טיפות ואלטון לכוס מים

ואלטון טיפות

ואלטון טיפות הנו תרופה ללא מרשם רופא (OTC), המיועדת להביא להרגעה והפחתה של כעסים, מתחים נפשיים, חוסר שקט, ורגזנות.

המרכיב הפעיל בה הוא ולריאן (Valeriana) והיא מיוצרת בידי חברת רקח. התרופה מגיעה בבקבוקון של 25 מ"ל, מאושרת לשימוש על ידי משרד הבריאות ואינה נמצאת בסל הבריאות.

כמה מילים על ולריאן (החומר הפעיל)

ולריאן רפואי (Valeriana officinalis) הינו צמח רב שנתי הנמצא בשימוש רפואי מאות שנים. החומר הפעיל נמצא בשורש ובקנה השורש. הוולריאן מכיל מספר גדול של מרכיבים פעילים ומשפיע על מערכת העצבים. משמש בין היתר לטיפול בהפרעות שינה, חרדה, פאניקה, שיכוך כאבים, הורדת לחץ דם.

עלון לצרכן

לקריאה לחצו על – ואלטון טיפות עלון לצרכן

מינון ושימוש

המינון המומלץ על ידי היצרן, במבוגרים ובני נוער (מעל גיל 12), הנו 20 עד 40 טיפות (1-2 מ"ל). זאת בהתאם להשפעת התרופה ו/או הנחיית הרופא. הנחיית היצרן היא כי אין לקחת מעבר למינון זה. יש למהול את הטיפות בכוס מים.

מרכיבים

חומרים פעילים

כמות של 1 מ"ל שווה ערך ל-20 טיפות ומכילה מיצוי יבש של 25 מ"ג ולריאן.

חומרים לא פעילים

אתנול 95% / 250 מ"ל (בשפה יום יומית 'אלכוהול' או 'כוהל'), פרופילן גליקול (נוזל צמיגי שקוף בעל טעם מתוק), מתיל פרבן (חומר משמר), פוטסיום סורבט (E202), פוליאוקסיל 40 שמן קיק מוקשה, מים מטוהרים.

תופעות לוואי

במהלך השימוש עלולות להופיע תופעות לוואי כגון: כאבי ראש, חרדה, בחילה ורעילות כבדית (בשימוש ארוך טווח). אם מופיעות תופעות לוואי שלא צוינו או שחל שינוי בהרגשתכם פנו מיד לרופא.

מידע ואזהרות

1. התרופה אינה מיועדת לילדים מתחת בני 12 שנים ומטה.
2. על נשים בהריון או בתקופת הנקה להתייעץ עם רופא טרם השימוש במוצר.
3. אין לצרוך משקאות המכילים אלכוהול במשך התקופה בה נוטלים את התרופה.
4. אם הנך רגיש/ה לוולריאן (החומר הפעיל) או למרכיב אחר – אין לצרוך את התרופה.
5. במידה וידועה לך על רגישות לתרופה מסוימת או למזון כלשהו יש להתייעץ עם רופא טרם השימוש.
6. יש לפנות לרופא לייעוץ אם בכוונתך להשתמש בתרופה לאורך תקופה ארוכה או בתדירות גבוהה.
7. התרופה יכולה להפחית את רמת הערנות והריכוז ולכן יש לנהוג במשנה זהירות בכל הקשור לנהיגה, הפעלת מכונות מסוכנות וכל פעולה המחייבת ריכוז וערנות גבוהים.

אינטראקציה בין תרופתית

במידה ואתם משתמשים בתרופה נוספת, עם או בלי מרשם כולל תרופות טבעיות ותוספי תזונה, יש להיוועץ עם הרופא המטפל לפני מטילת ואלטון טיפות. הסיבה לכך היא הסכנה להופעת תגובות לא רצויות או חוסר יעילות בשל תגובה בין התרופות.

יש בייחוד להיזהר במידה ולוקחים תרופות הרגעה,תרופות שינה, נוגדי דיכאון וחרדה, תרופות אנטי אפילפטיות, אופיאואידים (משככי כאב נרקוטיים), תרופות הגורמות לרעילות כבדית, אלכוהול, לוראזפאם (לוריוון), לופראמיד (תרופה נגד שלשול).

כשרות

ואלטון טיפות כשרה לפסח ללא חשש קטניות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *